Dni otwarte 2017

W dniu 25 kwietnia 2017r. w  „Reju” odbyły się „Dni otwarte”. Szkołę odwiedziło ok. 550 gimnazjalistów z terenu powiatu kraśnickiego i opolskiego.

W czasie „Dni otwartych” dyrektor szkoły p. Krzysztof Staruch zapoznał gimnazjalistów ze sposobem  funkcjonowaniem szkoły ponadgimnazjalnej, zdawalnością  matury, sukcesami uczniów „Reja” w olimpiadach i konkursach przedmiotowych oraz  ofertą edukacyjna na rok szkolny 2017/2018. Każdy  gimnazjalista otrzymał długopis i ulotkę promocyjną zawierającą  informacje o szkole, wykaz profili oraz zasady i terminy rekrutacji.
Ponadto w „Reju” na gimnazjalistów czekały liczne atrakcje:
•    Projekcja filmu o szkole, zrealizowanego przez Rey TV „Rej oczami uczniów” .
•    Występ wokalny „W moim ogródeczku” w  wykonaniu: Sabiny Krowisz, Patrycji Wnuczek, Aleksandry Resztak, Aleksandry Świebody, Sylwii Grudzińskiej i Moniki Mazurek.
•    Muzyczny występ zespołu Exit
•    Pokazy z biologii  - przygotowali uczniowie klasy 2b pod kierunkiem p. Elżbiety Fili i klasy 1b pod kierunkiem p. Moniki Pawłasek. Doświadczenia biologiczne dotyczyły: wykrywanie katalazy, badanie pH substancji używanych na co dzień, badanie zawartości glukozy w różnych produktach, wykrywanie skrobi, badanie zjawiska dyfuzji i wydzielanie dwutlenku węgla. Ponadto została przeprowadzona lekcja anatomii: nerki i serca, chromatografia barwników roślinnych oraz obserwacje mikroskopowe i makroskopowe.
•    Pokazy z chemii -  przegotowali uczniowie z klasy 1c  pod kierunkiem pani Ilony Pawłowicz-Sosnówki. Licealiści zaprezentowali 12 atrakcyjnych eksperymentów chemicznych  o tajemniczo brzmiących tytułach takich jak : "Duch z cylindra", "Pasta dla słonia", "Deszcz ognia", "Burza w probówce" towarzyszyły efekty świetlne, barwne i akustyczne. Sponsorem sprzętu i odzieży ochronnej na pokazy chemiczne było Starostwo Powiatowe w Kraśniku.
•    Pokazy z fizyki przygotowali uczniowie klasy 1a: Jakub Bańka, Zuzanna Rostek, Paulina Sagan i Katarzyna Steć pod kierunkiem p. Ewy Dec. Doświadczenia miały na celu pokazanie zagadnień fizycznych w szerszej perspektywie i dotyczyły:  kinetyczno -molekularnego modelu budowy materii, podstawowych zjawisk fizycznych, mechanicznych, elektrycznych, optycznych i akustycznych.
Dużym zainteresowaniem cieszyło się doświadczenie z maszyna elektrostatyczną
•    Zajęcia z informatyki  przygotowali uczniowie klasy 2e pod kierunkiem p. Andrzeja Łukasika.
•    Stacja Metra Londyńskiego  – przygotowana przez p. Annę Wawerek i p. Małgorzatę Spyrę. Uczniowie gimnazjów mogli poznać mnóstwo ciekawostek i symboli związanych z metrem w Londynie oraz poczuć namiastkę klimatu  charakterystycznego dla miejsca, które powszechnie uważane jest za jedno z największych na świecie muzeów historii i kultury (Southwark lub London Bridge - Jubilee line). W metrze rozbrzmiewał śpiew i gra na ukulele.
•    Quizy z języka angielskiego - przygotowane p. Renatę Łapaj.
•    Pokazy pierwszej pomocy  - przygotowane przez p. Jolante Łapę.
•    Wystawa prac plastycznych uczennicy kl.2d – Weroniki Rudzińskiej.

Dni otwarte prowadzili: Patrycja Zyśko i Marcin Nastarowicz.

Gimnazjalistami w „Reju” opiekowali się uczniowie klasy 2d, 2b i 1c.wraz z  nauczycielami:
p. Moniką Ciastek, p .Agnieszką Cedro, p. Edytą Skrzypiec, p. Edytą Surowiec, p. Mariuszem Jachem, p. Marzeną Matuszkiewicz, p. Beatą Hernik – Gnaś.

Materiały promocyjne zostały opracowane i przygotowane przez: p. Tomasza Grębskiego, p. Andrzeja Łukasika i p. Andrzeja Bownika.
Sponsorem materiałów promocyjnych było Starostwo Powiatowe.

Dni otwarte koordynowała p. Grażyna Jach.

FOTO: Paweł Wojciechowski

Opublikowano: 16 maja 2017 23:03