Projekt AIESEC 2016

Projekt AIESEC 2016

 

W dniach 10-13 października gościliśmy w naszej szkole dwie studentki z zagranicy. Miranda z Gruzji i Luisa z Kolumbii przyjechały do nas w ramach organizacji AIESEC, która w ten sposób propaguje pokonywanie różnic kulturowych i zwiększanie współpracy międzynarodowej. Wszyscy uczniowie Reja mieli okazję spotkać się przynajmniej z jedną z naszych studentek i dowiedzieć się czegoś ciekawego o tak bardzo egzotycznych czasem dla nas krajach. Niektórzy próbowali nauczyć się salsy, a inni zobaczyli swoje imię zapisane w niezwykle trudnym dla nas języku gruzińskim. Dzięki pomocy absolwentów naszej szkoły Miranda i Luisa poznały też Kraśnik i okolice, a dodatkowo Kolumbijka zwiedziła Fabrykę Łożysk Tocznych.

Mamy nadzieję, że pobyt zagranicznych gości rozbudzi w naszych uczniach ciekawość świata i zachęci do nauki języka angielskiego, którego znajomość – jak widać – jest niezwykle przydatna.

W. Salecki

Zdjęcie użytkownika II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Reja w Kraśniku.

Opublikowano: 21 października 2016 23:27

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 375

Wszelkie prawa zastrzeżone © Zespół Szkół Nr 2 w Kraśniku

Realizacja: Superszkolna.pl

Godło Polski i logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministra Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa serwisu internetowego Powiatu Kraśnickiego" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zaszyfrowany adres tej strony