2016/2017 Powiatowa inauguracja roku szkolnego

WYDARZENIEPOWIATOWA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

2 września 2016 roku w ZS Nr 2 im. Mikołaja Reja w Kraśniku odbyła się Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2016/2017.
O godz. 9.00, w kościele pw. Św.Józefa Robotnika w Kraśniku, rozpoczęła się uroczysta Msza Święta, w której uczestniczyli zaproszeni goście, poczty sztandarowe, dyrekcje i delegacje z wszystkich szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Kraśnicki oraz społeczność naszej szkoły.
Na tegoroczną Inaugurację Roku Szkolnego przybyło wielu znamienitych gości, m.in.:

•    Starosta Kraśnicki, p. Andrzej Maj;
•    Wicekurator Oświaty w Lublinie, p. Eugeniusz Pelak;
•    P. Magdalena Misiaszek, reprezentująca Posła do Parlamentu Europejskiego;
•    P. Marek Kos, reprezentujący  Marszałka Województwa Lubelskiego;
•    Przewodniczący Rady Powiatu w Kraśniku, p. Zbigniew Gawdzik;
•    Członek Zarządu Powiatu Kraśnickiego, p. Jan Kozioł;
•    Członka Zarządu Powiatu Kraśnickiego, p. Stefan Stachula;
•    Członka Zarządu Powiatu Kraśnickiego, p. Stanisław Tompolski;
•    Radni Rady Powiatu Kraśnickiego.
•    Przedstawiciele oświatowych związków zawodowych:
-    P. Anna Marcinkowska – Prezes Oddziału Powiatowego ZNP w Kraśniku.
-    P. Dorota Posyniak – Przewodnicząca Międzyzakładowej Organizacji NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Kraśniku;
•    Dyrektorzy, wicedyrektorzy, kierownicy, nauczyciele oraz przedstawiciele rad rodziców.

Po Mszy, poczty sztandarowe powiatu oraz szkół podlegających pod powiat, poprowadziły ulicami Kraśnika zaproszonych gości oraz nauczycieli i uczniów do ZS Nr 2 w Kraśniku, gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości.
Oficjalnego powitania wszystkich zebranych dokonał Dyrektor p. Krzysztof Staruch. Głos zabrali także: Starosta Kraśnicki p. Andrzej Maj, który po swoim wystąpieniu, złożył na ręce Dyrektora p. Krzysztofa Starucha, przedłużenie powierzenia stanowiska Dyrektora ZS Nr 2 na kolejna kadencję. Następnie zabrali głos: Wicekurator Oświaty w Lublinie, p. Eugeniusz Pelak; p. Magdalena Misiaszek, reprezentująca p. Krzysztofa Hetmana - Posła do Parlamentu Europejskiego;  p. Marek Kos, reprezentującego p.  Sławomira Sosnowskiego – Marszałka Województwa Lubelskiego oraz p. Anna Marcinkowska – Prezes Oddziału Powiatowego ZNP w Kraśniku.

Następnie miało miejsce uroczyste ślubowanie reprezentacji klas pierwszych ze szkół podlegających pod Starostwo Powiatowe w Kraśniku. Po części oficjalnej odbył się montaż słowno – muzyczny „Na skrzydłach młodości”.
          Na koniec uroczystości  Dyrektor p. Krzysztof Staruch  podziękował zgromadzonym za przybycie oraz złożył podziękowania za przygotowanie uroczystości:
- księżom i katechetom za przygotowanie oprawy liturgicznej Mszy Św.;
- p. Wioletcie Kołodziejskiej oraz młodzieży za przygotowanie części artystycznej i za poprowadzenie uroczystości;
- p. Annie Sosnówce za przygotowanie dekoracji,
- p. Mariuszowi Jachowi za pomoc w przygotowaniu oprawy muzycznej.
Wszystkim uczniom ZS Nr 2 w Kraśniku życzymy determinacji w realizacji zamierzonych celów naukowych oraz jak najlepszych wyników.

fotorelacja: p. Andrzej Łukasik

Opublikowano: 18 września 2016 23:51