2015/2016 Podsumowanie „Gorączki Złota” - akcji Szkolnego Koła PCK

Podsumowanie „Gorączki Złota” - akcji Szkolnego Koła PCK

Dnia 06.06.2016r. Szkolne Koło PCK zakończyło zbiórkę pieniędzy w ramach charytatywnej inicjatywy PCK „Gorączka Złota”. Tym razem pochwalić możemy się wynikiem 221,17 złotych, zebranym w monetach o nominałach 1,2 i 5 groszy. Kwotę przekazaliśmy do Oddziału Rejonowego PCK w Kraśniku w dniu zakończenia akcji.

Zbiórka w ramach ”Gorączki Złota” trwała od 1 marca do 31 maja. Jej celem było pozyskanie funduszy na kolonie letnie, działalność świetlic PCK i pomoc rzeczową dla dzieci z najuboższych rodzin. W tym roku Szkolne Koło PCK przygotowało specjalną nagrodę dla najaktywniejszych uczestników.

Dwie klasy, które zebrały najwięcej monet otrzymały glejt- dokument zwalniający ich z odpowiedzi ustnych i klasówek. Tę nagrodę uczniowie mogli wykorzystać w dowolnym wybranym przez siebie dniu.

Najefektywniejsi „zbieracze złota”:

• Klasa 1b – 37,22 zł
  • Klasa 2a – 19,27 zł
  • Klasa 2f –  19,17 zł
  • Klasa 2e – 18,79 zł
  • Klasa 1g –  1,85 zł

Podczas Akcji udało się zebrać łącznie kwotę 2870,64 zl.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i uczennicom, nauczycielom i pracownikom obsługi za wsparcie działań SK PCK oraz wolontariuszom za pomoc przy liczeniu i pakowaniu monet. Tegoroczny wynik przewyższył ten z ubiegłego, co pozwala nam mieć nadzieję na jeszcze lepszy w roku następnym.

Z czerwonokrzyskim pozdrowieniem opiekun SK PCK

Jolanta Łapa