2017-04-28 Zakończenie roku klas maturalnych

2017-04-28 Zakończenie roku klas maturalnych
- Jeszcze nie tak dawno, 3 lata temu widziałem was na korytarzach Reja, czasami zagubionych, czasami poszukujących sal, do których zdążaliście. Każdy z was, 223 absolwentów, w tym 21 absolwentów technikum ekonomicznego, zostawił po sobie w Reju trwały ślad. Ślad, którego nie da się zatrzeć. Życzę wam zdanej bardzo dobrze matury, wymarzonych studiów, byście zmierzali do miast i uczelni, o których marzycie - mówił, otwierając uroczystość, dyrektor szkoły Krzysztof Staruch i zapewniał, że dla absolwentów drzwi Reja są zawsze otwarte.Życzenia w imieniu swoim i starosty Andrzeja Maja złożył także wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kraśnickiego Tadeusz Wojtak.
Życzenia w imieniu swoim i starosty Andrzeja Maja złożył także wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kraśnickiego Tadeusz Wojtak.

Tradycyjnie zakończenie roku klas maturalnych było okazją do nagrodzenia i podziękowania uczniom wyróżniającym się nie tylko w nauce, ale w wielu innych dziedzinach życia.

W tym roku tytuł najlepszej absolwentki Liceum Ogólnokształcącego im. M. Reja otrzymała Angelika Wielgus z klasy 3b. Angelika może się pochwalić średnią ocen 5,61, wzorowym zachowaniem i udziałem, z sukcesami, w wielu konkursach i olimpiadach przedmiotowych.
Tytuł najlepszego absolwenta Technikum otrzymał natomiast Damian Lipski. Damian naukę ukończył ze średnią 5,11 i wzorowym zachowaniem. Ma na swoim koncie także udział w wojewódzkich etapach Konkursu Wiedzy z Rachunkowości oraz Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich.

Uczniowie, którzy w tym roku szkolnym odnieśli największe sukcesy (wyróżnili się w nauce, byli finalistami i laureatami olimpiad lub konkursów ogólnopolskich), otrzymali prestiżowe nagrody - „ZŁOTE PIÓRO REJA”. Trafiły one do wspomnianej już Angeliki Wielgus oraz Michała Dębickiego, Przemysława Klucznika, Pawła Sulowskiego, Magdaleny Wieczorek, Patryka Ślusarskiego, Macieja Piątka, Pawła Stępnia i Kamila Kołodzieja.
Uczniów, którzy otrzymali gratulacje za osiągnięcia w nauce, było oczywiście więcej. W tym roku szkolnym w klasach trzecich na średnią ocen przynajmniej 4,75 i „świadectwo z paskiem” zapracowały bowiem 33 osoby.

Nagrody i gratulacje trafiły także do uczniów, którzy wyróżnili się na polu artystycznym, sportowym, działalnością charytatywną i społeczną, zaangażowaniem w prace na rzecz szkoły czy frekwencją. Z tych ostatnich warto wspomnieć o dwóch - Kamilu Gozdalskim i Patryku Ślusarskim, którzy przez cały 3-letni okres nauki nie opuścili ani jednej godziny.

Nie zabrakło oczywiście podziękowań dla nauczycieli, w szczególności wychowawców klas maturalnych - Tomasza Grębskiego, Ewy Pierz, Wioletty Kołodziejskiej, Renaty Łapaj, Andrzeja Łukasika, Iwony Oszust, Anny Wawerek i Piotra Jarosza oraz rodziców, którzy angażowali się w działalność szkoły.
Podczas dzisiejszego spotkania nastąpiło również przekazanie sztandaru młodszym uczniom oraz zaprzysiężenie nowego pocztu. Z rąk Magdaleny Rolli, Magdaleny Wieczorek i Bartłomieja Relugi przejęli go: Mateusz Nowak, Anita Dec oraz Paulina Sagan (klasa 1a) oraz Kacper Rybiński, Julia Surdacka i Weronika Widomska (klasa 1b)

Uroczystość poprowadzili Patrycja Jabłońska i Robert Karaś, a występami artystycznymi uświetnili ją Natalia Zduńczyk oraz zespół ludowy „Rejniczanki”.

Tekst: krasnik24.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone © Zespół Szkół Nr 2 w Kraśniku

Realizacja: Superszkolna.pl

Godło Polski i logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministra Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa serwisu internetowego Powiatu Kraśnickiego" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zaszyfrowany adres tej strony